جارو کشیدن درست فرش دستبافت

آیا کار ساده و پیش پا افتاده ای مثل جارو کشیدن فرش اصول و قواعد نیاز دارد؟ آیا این کار به فرش های ما آسیب وارد می کند؟ در پاسخ به این دست سوال ها باید بگوییم که جارو کشیدن فرش عملی است که بسته که میزان رفت و آمد و تمیزی و کثیفی خانه ممکن است هر روز و یا کمتر انجام شود. کاری که مداوم بر فرش ها اتفاق می افتد ، در فرش ها تاثیر خواهد گذاشت. پس رعایت اصول ساده می تواند به سلامت فرش ها ، علاوه بر تمیزی بیشتر و بهتر کمک کند.

از چه نوع جارو هایی برای جارو زدن صحیح فرش استفاده کنیم؟

جارو هایی وجود دارند که به منظور جارو زدن صحیح فرش ها برای هر کدام از انواع فرش مناسب هستند. بعنوان مثال برای فرش های کم پرز، می توانید از جارو هایی استفاده کنید که برس های دواری دارند چرا که با برهم زدن پرز ها موجب می شود که ذرات گرد و غبار به راحتی از داخل فرش جمع آوری شود یا برخی فرش ها هستند که پرز آن ها زیاد است و ساختار متراکمی دارند که فرش های ابریشمی از این نوع هستند که برای این فرش ها از جارو های برسی استفاده نکنید. توصیه می شود که از جارو هایی که مکنده هستند برای این کار استفاده شود. به طور کلی می توان گفت که تعداد روز های لازم برای جارو کردن فرش در طول هفته وابسته به میزان رفت و آمد در منزل و کار هایی است که در آنجا انجام می پذیرد.

ثبت سفارش قالیشویی و مبلشویی در قالیشویی شهربانو

۰۲۱۴۴۳۶۳۶۹۹
۰۲۱۴۴۴۲۹۷۴۰
۰۲۱۲۲۰۰۰۹۵۱
۰۲۱۸۸۹۵۱۳۱۲
۰۲۱۷۷۷۰۷۳۴۱
۰۲۱۶۶۰۸۴۷۰۷

ثبت سفارش آنلاین

جهت جارو زدن

مهمترین نکته ای که در مورد جارو زدن صحیح فرش وجود دارد، این است که باید به جهت جارو زدن دقت کافی شود. به همین منظور جارو زدن صحیح فرش در جهت خواب پرز های فرش می باشد. اگر جارو زدن در جهت پرز فرش ها نباشد، به پرز های فرش فشار وارد می آید که به مرور زمان موجب می شود که عمر فرش کاهش پیدا کرده و شاهد تجمع پرز های زیادی بر روی فرش خواهیم بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *